Arzu Karamanlı NAZMİ - Sıradaki?
Arzu Karamanlı NAZMİ - Sıradaki?
BAŞYAZAR / 14 Ocak 2017
İşte Başyazarımız Arzu Karamanlı Nazmi'nin "Sıradaki?" başlıklı bugünkü köşe yazısı...

Mecliste bir “temsil” için bulunmasına imkan yoktu. Ancak “joker” minvalinde her meclis komisyonunda bulunuyor olması, temsil ettiği partinin kreatif skandallar silsilesinin her fotoğrafında yar alması, elbette bir keramati barındırdığını da işaret ediyordu.

Bir plan dahilinde bu keramati göz önüne sermesi, görevini yerine getirme vakti, görev tanımı herkes tarafından merak konusuydu. En nihayetinde merakların ortadan kaldırılması bir buçuk yılı bulmadı.

Meğer hesapta “Ermeni Diasporasının”; sloganlarının, ütopyalarının, hayallerinin Meclis Tutanaklarına geçirilmesi varmış.

Meğer hesapta; “Kürt- Türk”, “Alevi- Sünni”, “Muhafazakar- Seküler” olarak ayrıştırılma çabalarına direnen, tam tersine kenetlenen bu millete “Ermeni Vatandaşlarımız” üzerinden yeni kaos hazırlıkları varmış.

Meğer hesapta; “sinir uçlarına” değil, “sinir sistemine” zuhur etmek varmış. Tam Ana Muhalefet “bacak ısırma” eyleminin ardından, bir nebze olsun yüz kızartıp “vandallıklarını azalttı” derken, meğer sıradaki eylem uluslararasıymış.

Ancak yine baltayı taşa vurdular, “Ermeni” diye getirip oturttukları insanın ve program yükleyicilerinin “Ermeni Vatandaşlarımızı” zerrece tanımadığı uluorta aşikar…

Israrla azınlık olarak tanımlamaya çalıştıkları insanların; bu ülkenin birer parçası olduklarını, farklılıkların bu ülkeye zenginlik katan “değerler” olduğunu herkes bilir. Allah da bilir, kul da bilir. Bu toprakların havasını soluyan, ekmeğini yiyen her can “ayrılmaz bir parça” olduğu gerçeği ile yetişir… “Zenginlik” dışında başka adlarla etiketleyenler ise; ya ihanet içindedir, ya bölücü fraksiyonlara taşeron işçidir ya da terör örgütü üyesidir.

Ama onlar bilemezler, Ahmet Kaya’nın şarkısında söylediği gibi “Nerden bilecekler”?

Örneğin; Şişlide Harbiye’nin arka sokaklarında ölüme terkedilen yaşlı Ermenileri, hastaları, kimsesizleri nereden bilecekler? Bir Noel akşamında ya da Kadir Gecesinde, Allah’ın selamı ve Recep Tayyip Erdoğan’ın iyi dilekleriyle ellerini tutup, hoş sohbet mi ettiler?

Yalnızlığın soğuğunda, bir İsa fotoğrafı, bir mum ile baş başa kaç Ermeni’ye “dost” olabildiler, kaçına bir tas sıcak çorbayı ikram edebildiler ya da hangisini bir alacakaranlıkta sırtına alıp hastaneye taşıyabildiler?

Düğününde, cenazesinde, iyi gününde, kötü gününde her daim yanında olan Recep Tayyip Erdoğan’ın neferleriyle, bu ülkenin insanlarıyla bir tek buluşmalarına tanıklık mı ettiler? Kardeşlik Allah rızası için birbirini sevmekten geçer yeğen, bu “sevgi” dir insanları kardeş eden…

Boşuna “Garo Paylan” planına geçmeyin. Bu planı pas geçin. Onun çapı bu kadim kardeşliğe “halel” getirmeye yetmez. Israrcı olursanız da önce Ermeniler dikilir karşınıza. Elinde bayrak, bu topraklardan aldığı güç, öyle kolay kolay tezgaha gelmeyecek “kardeşliğinin” cesaretiyle önce onları bulursunuz karşınızda.

O nedenle sıradaki plan?

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.