Arzu Karamanlı NAZMİ - Kamera
Arzu Karamanlı NAZMİ - Kamera
BAŞYAZAR / 10 Ocak 2017
İşte Başyazarımız Arzu Karamanlı Nazmi'nin "Kamera" başlıklı bugünkü köşe yazısı...

Ey “Açık oy, gizli tasnif” ile kazabilenlerin mirasçıları. Ortaya attığınız; “açık oy” polemiklerine inandırabildiğiniz birkaç “sosyal demokrata” tarihinizdeki, “açık oy, gizli tasnif” ile ancak kazanabildiğiniz seçimleri, referandumları da hatırlatmanız gerekir.

Bu tarz demokratik(!) uygulamaların mucidi olarak, bunu devam ettirebilen “siyasi gelenek” de bilin bakalım kim olabilir? “Kişi herkesi kendi gibi bilir”. “Sadece” bu şekilde yönetebilme kabiliyetinden mütevellit, “çamur atmada” bile daha uzağa gidilememektedir.

En sağlam “diktatörlükleri” yapıp, “Ufo gören masum köylü” edasını takınmanıza; milleti ve iradesini görmezden gelmenize;müdahale edemediğiniz seçim sonuçlarını yok saymanıza “tanışıklığımız” çok eskidendir.

Kıyafeti beğenilmeyen Anadolu insanlarının önemli meydanlarda dolaşmasını yasaklayan zihniyetin; bu milletin ne oyuna ne de kendisine “saygı” duymayacağı, evvel emirden bilinmektedir.

2002’den bu yana bu milletin “bizzat” ülke yönetiyor olmasından duyduğunuz ızdırap sağlıklı düşünme ve hareket etme yetilerinizi elinizden almış olabilir. Ancak attığınız “iftiralar” ve“oynadığınız piyesler”; sadece beyinlere “hafıza jimnastiği” yaptırabilir.

Başka türlüsünü bilmeyenlerin, proje üretemeyenlerin, refleks geliştiremeyenlerin sıklıkla talep ettiği “siyasal ötenazi” gibidir.

Özetle; “bumerang” etkisidir…

Yine elinizde kameralarla Meclis Genel Kurul Salonunda “Kameraman Cevat Kelle” misyonunu üstlenip dolaşmanız aynen böyledir. Kameralarınızın kaseti var mıdır, yok mudur bilinmez ama pek çok kanaldan sizi canlı olarak seyreden vatandaş pek bir eğlenmektedir.

Parti olarak; Genel Başkan kökenli olarak, “kamera” ve “kasete” olan zaaflarınız kamuoyu tarafından iyi bilinmektedir. Bir genel başkanlık vesilesi olmasından bu yana, gözünü bir türlü “vizör”den alamayan partililerde bu yüzden mazur görülmektedir.

Ancak yine de “kongre salonlarınızda” değil, “Meclis Genel Kurul Salonunda” bulunduğunuzu hatırlatmak gerekir. “Oscar’lık mizansenler” diyemesek de, bu karda kışta sergilediğiniz “mizah yüklü” eğlenceli gösteriler için yine de teşekkür etmek gerekir.

Yaptığı diğer çağrışımları saymazsak, çekimlere aynen devam.

Özgün olamasanız da hem yazıp, hem yönetip, hem oynuyorsunuz. Bize düşen bu emeği takdir etmektir.

Endişelenmeyin “prodüksiyon” masrafları bizden. Işık bizden, set bizden. Rahatlıkla böyle “başyapıtların” altına imza atabilesiniz diye tüm Türkiye vatandaşları olarak vekil maaşları için“vergi” ödemekteyiz. Aman siz endişelenmeyin…

Arkasında böyle güçlü “prodüktörler” bulunan bir yapım ekibi sadece şunu düşünmelidir; “Peki ZekiMüren’de bizi görebilecek mi?”

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.