Arzu Karamanlı NAZMİ - Toparlan gidiyorsun
Arzu Karamanlı NAZMİ - Toparlan gidiyorsun
BAŞYAZAR / 7 Ocak 2017
İşte Başyazarımız Arzu Karamanlı Nazmi'nin "Toparlan gidiyorsun" başlıklı bugünkü köşe yazısı...

Artık kabullen, üzerinden tam altı ay geçti. “Sizin çocuklar” bu defa başaramadı… Bu kez çok sağlam kayaya çarptınız…

Seri numaraları silinmiş silahlarla üzerimize ölüm göndermeye devam etseniz de; ne darbe, ne bölünme, ne kaos çıkmaz size bu topraklardan, bundan sonra.

Nihat Erim tehditli” sosyal medya şakalarınız bile bir “spam” a bakar…

Sadece bu kadarda değil, toparlan sende gidiyorsun.

Giderken yanında götürmen için; Safranbolu’dan lokum, Afyon’dan kaymak, Gaziantep’ten fıstık, Rize’den çay gibi hediyelerimiz olmayacak. Ama çok istersen bir tane “Devrek Bastonu” alabilirsin.

Türk kadının “ruhsatlı silahı” birkaç terliği de mutlaka eklemelisin bavuluna. O terliklerin; “Sizin çocukların” gasp ettiği tanklara karşı yürüyen “mangal yürekli” kadınların, cesaretini desteklemek gibi bir özelliği de var haberin ola.

O nedenle hafife alma, “Demokrasi Hatırası” de, evinin en müstesna köşesinde sakla. Çok istiyorsan Pensilvanya’daki “partnerlerine” de götür yanında, “Sizi de bekliyorlar” diye eklemeyi de unutma!

Hem bak bu yolculuk sana da iyi gelecek, “endişelenmekten” çatlayacaktın Allah muhafaza...

Emir demiri keser”; sizin patron sadece seni değil hepinizi kovuyor, bizlik bir durum yok anlayacağın ortada. Kabul edin fena çuvalladınız; “mantara bass’tınız mı” demeliyim yoksa?

Bulunduğunuz her yerde “demokrasi” tesis etmek adına ne çok kan akıtıldı. Olsun ama öyle değil mi, hepsi “demokrasi” adına. “Demokrasi” adına akıtılan birkaç milyon “Müslüman” kanının lafı mı olur bu dünyada?

Şii- Sünni”, “Kürt- Türk”, “Ilımlı- Radikal”, “Seküler- Muhafazakar” artık Allah ne verdiyse. Her ne sebeple olursa olsun, bir birlerine silah doğrultup ölmesi gereken insanlar var, “özgürlükler ülkesinin” dayattığı demokrasi hırsında.  Öyle değil mi Bro?

Ama bitti artık; “Geldiğiniz gibi gidiyorsunuz” toparlanın buraya kadar.

Sen de toparlan bro!

Çorum’dan leblebi, Bursa’dan şeftali, Finike’den portakal, Bodrum’da mandalina yok sana bundan sonra. Hiç iyi hatırlamayacağız seni, selam bile vermeyiz mecbur kalmadıkça.

Bundan sonra sana kalan biraz pizza, biraz diet cola. “Umutsuz Ev Kadınları” dizisinin izleyemediğin bölümlerini de temin etmeyi unutma. Uzun bir emeklilik dönemi seni bekliyor nasıl olsa.

Bizi de fazla meşgul etme. Seni gönderdikten sonra yapacağımız “after partiyi” hazırlayacağız. Şaka şaka, after parti pek bize göre değil. Biraz halay, biraz horon, biraz tulum, biraz davul zurna…

Sana iyi yolculuklar, rüzgar yapmadan.

Aman sağdan git, belki para bulursun!

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.